Morderca 10-letniej Kristiny z Mrowiny czuje się pokrzywdzony

Mija 9 miesięcy od brutalnego morderstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin. I choć nie ma wątpliwości, że zabójca dziewczynki to bestia w ludzkiej skórze, Jakub A. nie został jeszcze prawomocnie skazany. 23-latek, który przyznał się do zbrodni, czeka na jeszcze jeden wyrok – w sprawie, w której występuje jako… pokrzywdzony.

Chodzi o wyciek do internetu zdjęcia, na którym dokładnie widać twarz mężczyzny. Zdjęcie pojawiło się na facebookowym profilu „Łączy nas Świdnica” i zostało opatrzone podpisem „Niech każdy go zobaczy”. – Rozpowszechnienie jego fotografii w kajdankach, bokserkach, a co najważniejsze – bez zamazanej twarzy mogło narazić jego rodzinę i doprowadzić do samosądów – twierdzi adwokatka Jakuba A.

 Wciąż nie wiadomo, kto jest autorem zdjęcia i w jaki sposób trafiło do sieci. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu zajmuje się sprawą od 9 miesięcy. – Ja i mój klient jesteśmy zaniepokojeni, że śledztwo trwa tak długo – mówi Faktowi mecenas Katarzyna Bórawska, pełnomoczniczka Jakuba A. Prokurator Maciej Nitra, który zajmuje się sprawą, tłumaczy, że postępowanie trwa długo, bo przesłuchano ponad 40 świadków.

– Zrobienie zdjęcia podejrzanego to normalna czynność. Potrzebne jest do tego, żeby pokazać jego wizerunek świadkom. Policjanci przekazują sobie takie fotografie na szyfrowanych komunikatorach. Chodzi o ustalenie, w jaki sposób to zdjęcie wydostało się poza zamkniętą grupę mundurowych – mówi prokurator. Jego zdaniem nie ma technicznej możliwości dotarcia do źródła przecieku. – Jeżeli postępowanie będzie umorzone, na pewno złożymy zażalenie od tej decyzji – zapowiada mecenas Bórawska.

źródło; Fakt24

1 komentarz do Morderca 10-letniej Kristiny z Mrowiny czuje się pokrzywdzony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*