Grozili 15-latkowi pobiciem i wywiezieniem w bagażniku

Fotografia ilustracyjna fot Policja

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 18 i 20 lat, którzy grozili 15 latkowi pozbawieniem wolności. Młodzi mężczyźni w towarzystwie 15-latki przyjechali samochodem na jedną z posesji w gminie Kamień. Mieli przy tym otwarty bagażnik, zamaskowane twarze i przedmioty podobne do pałek teleskopowych.

Na początku lutego na posesję zamieszkiwaną przez 15-latka przyjechał samochód, z którego wysiadło czterech zamaskowanych mężczyzn w towarzystwie znanej mu 15-latki. Mieli przy sobie przedmioty podobne do pałek teleskopowych. Chcieli aby pokrzywdzony udostępnił im nagranie z telefonu komórkowego, które miał posiadać. Chodziło o nieporozumienia między nastolatkami.

Przy otwartym bagażniku samochodu grozili mu wywiezieniem w nieznane miejsce. Spłoszył ich dorosły mężczyzna, który wyszedł z domu. Pokrzywdzeni dopiero w poniedziałek powiadomili o tym dyżurnego komendy.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie łącznie 5 osób, czterech mężczyzn w wieku 18 i 20 lat mieszkańców Lublina i gminy Sawin oraz 15-latkę. Młodzieńcy usłyszeli już zarzuty stosowania groźby bezprawnej, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Zostaną też doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sprawą 15- latki zajmie się sąd rodzinny.

KWP Lublin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*