11-letni harcerz został postrzelony w szyję

Szokujący incydent miał  miejsce w Gródku nad Dunajcem. 11-letni harcerz został postrzelony przez nieznanego sprawcę – informuje „Gazeta Wyborcza”. Pocisk trafił go w szyję, a chłopak trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja poszukuje sprawcy zdarzenia.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, do zdarzenia doszło w czwartek. W lasku w Gródku nad Dunajcem przebywała na zimowisku grupa 10 chłopców z krakowskiego podobozu harcerskiego 10 KDH „Dzieci Słońca”.

Z relacji komendantki, phm. Gabriela Kongstad wynika, że drużyna odbyła spotkanie przy ognisku. Po jego zakończeniu zauważono nadjeżdżający samochód terenowy.

W pewnym momencie wychowawca wydał rozkaz, aby druhowie kucnęli w bezruchu. On sam natomiast dogaszał ogień. W tym czasie nieznany sprawca oddał jeden strzał, prawdopodobnie z broni wiatrowej. Pocisk trafił w szyję 11-letniego chłopca. Rana, jaką odniósł chłopiec była przelotowa.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Chłopiec trafił do szpitala. Jak informuje Barbara Sobieska, rzecznik prasowa Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, druh jest w dobrym stanie i wrócił już do domu.

Śledztwo w sprawie zdarzenia na zimowisku prowadzi policja, która wszczęła postępowanie w sprawie narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

– Policjanci szukali broni, z której ktoś strzelał. Zabezpieczyli też nagrania z monitoringu. Działania skupiają się na poszukiwaniu samochodu, którym sprawca przyjechał do lasu – powiedziała Katarzyna Cisło z biura prasowego małopolskiej policji.

Jak nieoficjalnie ustaliła gazeta, kilka dni przed postrzeleniem harcerze mieli otrzymywać pogróżki.– Syn relacjonował, że jakiś mężczyzna wulgarnie ich zwyzywał, za to, że wchodzą na jego ziemię. Kazał dzieciom „wypier…” – opowiada jeden z rodziców harcerzy.

Sprawę bada prokuratura w Nowym Sączu.

źródło: Gazeta Wyborcza, Fakt24

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*