GDAŃSK: 36-latek nachalnie zaczepiał studentki

Policjanci z Gdańska zatrzymali 36-letniego stalkera, który nękał przypadkowe kobiety. Mężczyzna został zatrzymany w pobliżu Uniwersytetu Gdańskiego. Mundurowi dotarli do pięciu pokrzywdzonych, które były prześladowane przez 36-latka. Niewykluczone, że ofiar stalkera może być więcej.

W minioną środę policjanci z komisariatu w Oliwie zatrzymali 36-latka, który w natarczywy sposób zaczepiał przypadkowe kobiety. Funkcjonariusze dotarli do pięciu pokrzywdzonych, które były nękane przez mężczyznę. Sprawca usłyszał już zarzuty, dostał policyjny dozór, zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonymi. Teraz grożą mu 3 lata więzienia.

W minioną środę tuż po godz. 11.00 policjanci z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie, o tym, że w pobliżu jednej z gdańskich uczelni jakiś mężczyzna w natarczywy sposób zaczepia przypadkowe kobiety. Funkcjonariusze pojechali we wskazaną okolicę i tam zatrzymali 36-letniego mieszkańca Gdańska.

Policjanci przyjęli zawiadomienia od pięciu pokrzywdzonych i przesłuchali pierwszych świadków. Na podstawie dotychczas zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał trzy zarzuty uporczywego nękania. Funkcjonariusze zawnioskowali do prokuratora o zastosowanie środków zapobiegawczych dla podejrzanego. Funkcjonariusze cały czas pracują nad tą sprawą i zdobywają oraz dokładnie sprawdzają wszystkie informacje.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozory, zakazu zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Stalking, czyli uporczywe nękanie jest zagrożone karą 3 lat więzienia.

KWP Gdańsk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*