On kradł, ona sprzedawała

Policjanci z Michałowic, koło Pruszkowa, zatrzymali nieuczciwego dostawcę sprzętu elektronicznego, który nigdy nie trafił do klientów. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przywłaszczał sobie część towaru, a jego partnerka zajmowała się zbytem. Oboje usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z zespołu kryminalnego. Dokładne ustalenia policjantów,  pozwoliły na uzyskanie szczegółów procederu. Okazało się, kierowca firmy podwykonawczej, który miał dostarczać sprzęt elektroniczny, po uzyskaniu go z firmy pokrzywdzonej, „dostarczał” towar, ale swojej partnerce.

Łupem 35-latka były między innymi telefony komórkowe różnych firm, opaski monitorujące, telewizor, konsole. Cały sprzęt trafiał do jego 25-letniej partnerki. Kobieta zajmowała się zbyciem towaru. Kilka dni temu, oboje zostali zatrzymani.

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanych policjanci ujawnili część sprzętu, który zabezpieczyli.

Po zebraniu materiału dowodowego 35-latek usłyszał 6 zarzutów kradzieży, a 25-latka 2 zarzuty paserstwa umyślnego. Oboje podejrzani przyznali się do ich popełnienia.

Za przestępstwo kradzieży i pasterstwa umyślnego kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KSP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*