Chcieli odebrać siłą dług

Węgorzewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 35 lat podejrzanych o pobicie i zmuszenia do określonego zachowania w celu wymuszenia wierzytelności. Decyzją prokuratora wobec zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Za dokonane przestępstwa mieszkańcom powiatu giżyckiego grozi kara do 5 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce na początku stycznia  na terenie gminy Budry. Jak ustalili policjanci, napastnicy podjechali pod dom pokrzywdzonego i pobili go, a  wszystko z powodu nieoddanego długu. W wyniku podjętych czynności węgorzewscy kryminalni zatrzymali sprawców, którzy brali udział w tym zdarzeniu. Obaj mieszkańcy powiatu giżyckiego w wieku 33 i 35 lat przyznali się do do popełnionego czynu i usłyszeli zarzuty.

16.01.2020 decyzją prokuratora wobec zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Za dokonane przestępstwa pobicia i zmuszenia do określonego zachowania w celu wymuszenia wierzytelności, mieszkańcom powiatu giżyckiego grozi kara do 5 lat więzienia.

KWP Olsztyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*