Polski kierowca był tak pijany, że wypadł z kabiny ciężarówki na autostradę

31-letni kierowca ciężarówki, był tak pijany, że wypadł z kabiny samochodu na jezdnię. Okazało się, że mężczyzna jest Polakiem. Paweł K. został w ekspresowym tempie osądzony i skazany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na autostradzie M6 niedaleko Coventry w Wielkiej Brytanii. Inni kierowcy, będący świadkami zdarzenia podejrzewali początkowo, że mężczyzna może mieć zawał. Na miejsce wezwano służby, zamknięto nawet fragment autostrady.

Szybko okazało się, że to nie problemy zdrowotne były powodem dziwnego zachowania Polaka, a alkohol. Kierowca był tak pijany, że nie mógł ustać na nogach.

„Czasami nawet my jesteśmy zszokowani tym, co widzimy. Szybko stało się jasne, że nie jest to atak serca – mężczyzna był tak tak bardzo pijany, że nie mógł ustać na nogach. Absolutnie nie do opisania” – skomentowali sytuację policjanci z hrabstwa Warwickshire.

Polak został aresztowany. Policja poinformowała, że trzykrotnie przekroczył dopuszczalny limit alkoholu w organizmie (0,8 promila).

– Paweł. K. naraził na niebezpieczeństwo nie tylko własne życie, ale także życie innych kierowców. Całe szczęście, że nikt nie zginął i nie został poważnie ranny w wyniku tego zdarzenia – powiedział inspektor policji zajmujący się sprawą.

13 stycznia zapadł wyrok w tej sprawie. Mężczyzna nie będzie mógł prowadzić samochodu przez najbliższe 22 miesiące. Musi również zapłacić grzywnę w wysokości 592 funtów (prawie 3 tys. złotych).

polsatnews.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*