Policjanci kopali w krocze i dusili 27-latka (FILM)

fot. igryfino.pl

W trakcie interwencji nietrzeźwy 27-latek miał być kilkakrotnie podduszany. Na nagraniu z monitoringu widać jak funkcjonariusze kopali go i uderzali w brzuch. W sprawie aresztowano dwóch policjantów. Usłyszeli już zarzut przekroczenia uprawnień.

-Na policjantach ciążą zarzuty przekroczenia uprawnień, użycia bezpodstawnie siły i zniszczenie mienia. Grozi im nie tylko kara utraty pracy, ale też więzienie.

Nagranie z monitoringu udostępnione w sieci pokazuje, jak w stronę siedzącego na ławce mężczyzny podchodzi jeden z policjantów. Gdy 27-latek dostrzega funkcjonariusza, postanawia się oddalić. Zdawał sobie sprawę, że jest pod wpływem, nie szukał problemów.

Wtedy wobec mężczyzny, który ledwo stoi na nogach, policjant postanowił użyć siły. Na nagraniu widać jak kopie i szarpie nietrzeźwego mężczyznę.

– Brutalna interwencja trwała 7 minut. Przez ten czas policjanci znęcali się nad 27-latkiem – powiedziała Nosalska.

Następnego dnia z nagraniem z monitoringu mężczyzna zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie wydała oświadczenie w sprawie tej interwencji.

„Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza wskazuje, że funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji. Na tej podstawie szef gryfińskich policjantów podjął decyzję o wszczęciu przeciwko obu funkcjonariuszom postępowań dyscyplinarnych i zawieszeniu ich w służbie” – napisano.

Jak podkreślono o sprawie została powiadomiona prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. „Zachowanie funkcjonariuszy jest nieakceptowalne. Dla osób, które nie przestrzegają przepisów prawa nie ma miejsca w szeregach Policji” – brzmi oświadczenie.

– Oprócz opublikowanego pisma policja nie wypowiada się w tej sprawie – podała polsatnews.pl podkom. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

źródło: polsatnews

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*