Szesnastolatek skazany za zamordowanie sąsiadki

Częstochowski sąd okręgowy skazał Adriana Ś. na 15 lat więzienia za okrutne zabójstwo 75-letniej sąsiadki. W chwili popełnienia przestępstwa skazany miał 16 lat.

Ofiara miała obrażenia głowy oraz związane ręce i nogi. Sprawca zabrał z domu pieniądze, kosztowności i dokumenty, a następnie podpalił kobietę. Prokuratura, która domagała się kary 25 lat więzienia dla młodego mężczyzny, zapowiada apelację.

Do makabrycznej zbrodni doszło we wrześniu 2018 roku w dzielnicy Kiedrzyn w Częstochowie. Służby otrzymały zgłoszenie ws. pożaru domu. Kiedy strażacy weszli do środka, w jednym z pomieszczeń odkryli nadpalone ciało kobiety. W domu widoczne były ślady plądrowania.

Adriana Ś., który mieszkał na sąsiedniej posesji, funkcjonariusze policji zatrzymali jeszcze w dniu morderstwa. Sąd rodzinny zgodził się, by 16-letni wówczas sprawca odpowiadał jak dorosły. Ś. trafił do aresztu.

Podejrzany został skazany na 15 lat więzienia z możliwością ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po upływie 10 lat. Z wyrokiem nie zgadza się prokuratura, która złoży apelację.

źródło: wp.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*