POZNAŃ: Bił młotkiem i gwałcił

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała  do Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, akt oskarżenia przeciwko Pawłowi P., zarzucając mu zgwałcenie dwóch kobiet.

Pierwszego przestępstwa zgwałcenia Paweł P. dopuścił się w nocy z 29 na 30 października 2013 r. w Poznaniu. Wówczas Paweł P. kilkakrotnie uderzył swoja ofiarę młotkiem. Drugi raz oskarżony zaatakował 4 kwietnia 2014 r., także w Poznaniu. Swoją ofiarę doprowadził do obcowania płciowego, używając przemocy polegającej na szarpaniu, uderzaniu w twarz i ciągnięciu za włosy.

Zarzucanych przestępstw Paweł P. dopuścił się przed upływem pięciu lat od opuszczenia zakładu karnego, gdzie odbywał karę co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa podobne.

W toku śledztwa sąd przesłuchał obie pokrzywdzone w trybie.
Biegła psycholog w opiniach sporządzonych na okoliczność oceny wiarygodności psychologicznej zeznających kobiet wskazała, iż zeznania te spełniają kryteria wiarygodności.

Badaniom psychiatrycznym poddano także oskarżonego. W ocenie biegłych w chwili popełnienia czynów miał on zachowaną zdolność rozpoznania znaczenia czynów i pokierowania swoim postępowaniem.

Czyny zarzucane oskarżonemu są kwalifikowane z art. 197 par. 1 kk w związku z art. 64 par. 1 kk. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*