Zadał żonie osiem ciosów nożem

Zaledwie 10 miesięcy po ślubie  Marcin K. sięgnął po nóż i zaatakował  żonę. Zadał jej osiem ciosów – w twarz, szyję, ramiona i klatkę piersiową. Kobieta nie przeżyła. Tragedia wydarzyła się w maju 2018 roku w Golubiu-Dobrzyniu (woj. kujawsko-pomorskie). Przed Sądem Okręgowy w Toruniu zapadł właśnie wyrok w tej sprawie.

Do zabójstwa doszło w kamienicy przy ulicy Katarzyńskiej w Golubiu-Dobrzyniu. Marcin K. zadał żonie osiem ciosów nożem – w twarz, szyję, ramiona i klatkę piersiową. Byli małżeństwem zaledwie od 10 miesięcy.

Mężczyzna przyznał się do winy. Przed Sądem Okręgowy w Toruniu zapadł wyrok w sprawie tego okrutnego zabójstwa. Marcin K. został uznany winnym i skazany na 16 lat więzienia. Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie dopiero po 12 latach. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd uzasadniając wyrok wskazał, że okoliczności tego zdarzenia nie budzą wątpliwości. Wymierzył oskarżonemu karę 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo, roku pozbawienia wolności za naruszenie nietykalności cielesnej żony i roku pozbawienia wolności za kierowanie gróźb karalnych wobec siostry pokrzywdzonej. Sąd zadecydował, że łączna kara więzienia będzie wynosiła 16 lat.

źródło: PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*