W pracy urodziła dziecko w łazience i je udusiła

Sąd aresztował 18-letnią mieszkankę powiatu będzińskiego (woj. śląskie), podejrzaną o zabicie swojego nowonarodzonego dziecka. Najprawdopodobniej bezpośrednio po porodzie dziecko zostało przez kobietę zawinięte w foliowy worek, przez co doszło do uduszenia – wynika z ustaleń śledztwa.

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące 18-letnią mieszkankę powiatu będzińskiego. Młoda kobieta usłyszała w miniony piątek zarzut zabójstwa swojego nowo narodzonego dziecka. Za popełnione przestępstwo dzieciobójczyni w więzieniu może spędzić resztę życia. Wpływ na karę będą miały także ustalenia, dotyczące poczytalności kobiety w chwili zdarzenia.

Do porodu doszło w miniony wtorek rano na terenie jednej z będzińskich firm, w której zatrudniona była 18-letnia mieszkanka powiatu. Młoda kobieta w trakcie pracy, czując bóle porodowe, poszła do łazienki, gdzie po pewnym czasie urodziła dziecko. Będzińscy śledczy, pod nadzorem prokuratury, ustalają dokładny przebieg zdarzenia i okoliczności śmierci dziecka. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie. Najprawdopodobniej bezpośrednio po porodzie dziecko zostało przez kobietę zawinięte w foliowy worek.

W piątek, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Będzinie wydał postanowienie o jej tymczasowym aresztowaniu. Kluczowym dla dalszego postępowania będzie teraz ustalenie poczytalności kobiety w chwili zdarzenia.
KPP Będzin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*