Zaginął 73-letni Stanisław Kaczmarek z Siemianowic

Siemianowiccy policjanci poszukują 73-letniego Stanisława Kaczmarka, który w niedzielę 1 grudnia ok. 8.30 wyszedł z mieszkania nie informując nikogo o tym. 73-latek ma problemy z pamięcią, jednakże umie podać swoje personalia. Wymaga stałej opieki, ponieważ nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji. Policjanci sprawdzają drobiazgowo każdy zakątek miasta, jak również współpracują z innymi podmiotami.

W niedzielę1 grudnia koło południa policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 73-letniego mężczyzny. O fakcie tym poinformowała zmartwiona córka, która od ranna szukała na własną rękę ojca. Mężczyzna wyszedł z domu, nie mówiąc dokąd idzie. Od długiego czasu senior sam nie opuszczał mieszkania. Wymaga na co dzień opieki, ponieważ nie jest w stanie samodzielnie egzystować. Cierpi na demencję starczą oraz inne schorzenia, które uniemożliwiają mu prawidłowe funkcjonowanie. Mężczyzna jest szczupłej budowy ciała, ma 172 cm wzrostu, oczy koloru piwnego, włosy ciemne zaczesywane na bok, nie posiada uzębienia.

W chwili wyjścia z mieszkania ubrany był w ciemną czapkę z daszkiem, czarną kurtkę, ciemnoszare spodnie dresowe, koszulę, sweter koloru szarego oraz buty czarne z białą podeszwą zapinane na rzep.

Natychmiast po otrzymaniu tej informacji policjanci wyruszyli na poszukiwania. Fotografia 73-latka wraz z rysopisem została przekazana taksówkarzom oraz kierowcom komunikacji publicznej. Być może senior w ten sposób opuścił Siemianowice. Zbliżająca się noc i niskie temperatury stwarzają poważne zagrożenie dla starszego, schorowanego człowieka. Zwracamy się o pomoc w odnalezieniu Stanisława Kaczmarka.

Gdyby ktoś zauważył starszego mężczynę, prosimy o niezwłoczne powiadomienie Policji.

KWP Katowice

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*