Zwłoki 10-latka w hostelu w centrum Lublina. Zatrzymano matkę dziecka

fot . symboliczne Policja

W jednym z hosteli w centrum Lublina znaleziono w piątek zwłoki 10-letniego dziecka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mogło zostać uduszone. Policjanci zatrzymali dziś matkę dziecka.

Policjanci zatrzymali dziś 38-letnią mieszkankę powiatu lubelskiego. Kobieta została zatrzymana do sprawy, w związku z ujawnieniem zwłok jej 10-letniego syna w jednym z lubelskich hosteli. Z udziałem kobiety będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Zgłoszenie o ujawnieniu zwłok dziecka w jednym z lubelskich hosteli policjanci otrzymali wczoraj około godziny 14. W miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych pracowali policjanci z KMP, KWP w Lublinie oraz zespół prokuratorów. Wykonano oględziny, zabezpieczono ujawnione na miejscu ślady oraz przesłuchano pierwszych świadków. Ciało dziecka zabezpieczono na sekcję zwłok, która pomoże ustalić przyczyny i okoliczności zgonu. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ostatnią osobą, która miała kontakt z chłopcem, była jego matka -38-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego. Kobietę od wczoraj poszukiwali lubelscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Lublinie i innych jednostek.

Dziś przed południem 38-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego została za zatrzymana do wyjaśnienia.

Ze względu na dobro prowadzonego postępowania, na chwilę obecną nie ujawniamy szczegółów.

 Szczegółowe okoliczności śmierci 10-latka będą dokładnie znane po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Jak podaje portal Lublin112.pl, ciało 10-latka leżało przykryte na łóżku.

Policjanci nie wykluczają, że doszło do przestępstwa. Chłopiec prawdopodobnie został uduszony.

Policja dla dobra śledztwa nie ujawnia żadnych szczegółów na temat okoliczności śmierci chłopca.

eps

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*