Piękna Katarzyna naciągała ludzi na…torty

Katarzyna G. z Żyrardowa przedstawia się jako mistrzyni cukiernictwa, ale tak naprawdę jest specjalistką naciągania ludzi. Kobieta brała od klientów zaliczki za zrobienie urodzinowych tortów i przestawała odbierać telefony. Inkasowała pieniądze za szkolenia cukiernicze, które nigdy się nie odbyły. I kontakt z instruktorką się urywał.

„Znalazłam jej ogłoszenie w Internecie. Organizowała szkolenie ze składania i dekoracji tortów. Wpłaciłam 250 zł zaliczki, żeby się tego nauczyć przed urodzinami mojej siostry. Ale ta kobieta, gdy tylko dostała pieniądze szkolenie odwołała i przestała odbierać telefon” – mówi  portalowi SE.pl pani Marta.

„Przelałam jej na konto 1,7 tys zł. Dzień przed terminem kursu odwołała go tłumacząc, że zmarła jej babcia. Kiedy poprosiłam o zwrot pieniędzy, zbyła mnie. W końcu przestała się odzywać” – informuje „Super Express” następna klientka nieuczciwej instruktorki.

Oszukani klienci zgłosili sprawy na policję. Jak się okazuje kobieta, naciągała tak w całej Polsce. W kwietniu tego roku wpłynęło do nas zgłoszenie dotyczące oszustwa na kwotę 500 zł. Kobieta usłyszała zarzut z art. 286 kk. Akt oskarżenia trafił już do sądu w Żyrardowie.

Kobieta twierdzi w rozmowie z dziennikarzem SE, że nie robiła tego celowo. Miała rzekomo poważne problemy,  popadła w długi  i potrzebowała pieniędzy na ich spłatę. Teraz  grozi jej do 8 lat więzienia.

źródło: se.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*