Jutro pogrzeb ofiary policjanta

Znany  jest  termin pogrzebu  Adama  z Konina.  Uroczystości pogrzebowe 21-latka, który został zastrzelony przez policjanta odbędą się 21 listopada 2019 roku w kościele p.w.  św.  Wojciecha w  Koninie,  o godzinie 13.00 rozpocznie się msza święta pogrzebowa.

 Przypomnijmy: 14 listopada, około godziny 10. policjant  zastrzelił Adama na jednym z konińskich osiedli. Wówczas patrol policji próbował wylegitymować 21-latka i dwóch 15-latków.  Wtedy Adam zaczął uciekać. Według informacji policji 21-latek nie reagował na wezwania do zatrzymania. Goniący go funkcjonariusz użył broni  twierdząc, że  był  do tego  zmuszony.   Jeden ze świadek zdarzenia  okazał dowód rozmowy  na  komunikatorze,  że tego dnia  umówili się  z Adamem na wymianę  e -papierosów. Można wnioskować, że 21-latka wzięto z handlarza narkotyków.

Obecnie  policjant, który zabił Adama,  przebywa w szpitalu psychiatrycznym  z uwagi  na stan zdrowia.

Na początku sprawą prowadziła  Prokuratura Okręgowa w Koninie. Jednak pełnomocnik rodziny  zmarłego już w sobotę zapowiadał, że złoży wniosek o przeniesienie sprawy do Poznania, tłumacząc to koniecznością zachowania bezstronności. Ostatecznie decyzję podjęła Prokuratura Krajowa i śledztwo przeniesiono do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która będzie prowadzić postępowanie.

Mieszkańcy  Konina są poruszeni tragedią. Swoje oburzenie wyrazili  gromadząc się pod Komendą  Policji  w Koninie  . Doszło  do zamieszek  z policją, niektórzy z uczestników  usłyszeli  zarzuty.

 Być  może  nagranie  z monitoringu, które  jest posiadaniu śledczych pozwoli wyjaśnić  okoliczności  tego tragicznego wydarzenia, czy rzeczywiście życie  policjanta było w zagrożone do tego stopnia, że  użył  broni?

  Daniel  Grobelny    

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*