„Kangur” wskoczył do celi

Według informacji magazynu „Reporter”, Krzysztof Ł. pseudonim „Kangur”, prawa ręka Wojciecha K., został dziś (8 września 2018 rok)  zatrzymany przez Prokuraturę w Gorzowie Wlk.

Prowadzi ona postępowanie wobec zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków – kokainy i haszyszu.

„Kangur” został zatrzymany 3 dni po ukazaniu się naszego artykułu „Tajemnicze interesy gangstera”.

TAJEMNICZE INTERESY GANGSTERA

Krzysztof Ł. od lat znał się z liderem grupy przemytniczej – Wojciechem K, nazywał go „prezesem”, „szefem”.

Otrzymaliśmy informację, że Krzysztof Ł. ps. „Kangur” – na zlecenie Wojciecha K. – zajmował się logistycznym przygotowywaniem narkotyków do przemytu. Wiedział ile narkotyków można spakować na tira, by miał odpowiednią wagę. Narkotyki były sprzedawane m.in. dla IRA czy gangowi motocyklowemu Hell’s Angel.

Ani gorzowska Prokuratura Okręgowa, ani Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu PZ w Gdańsku, czy Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nie potwierdziły informacji o zatrzymaniu Krzysztofa Ł. ps.  Kangur.

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlk. prowadzi intensywne śledztwo ws. grupy narkotykowej pod przewodnictwem Wojciecha K.

– Jeśli taka osoba występuje w jakiejś innej sprawie, niekoniecznie związana jest z naszym postępowaniem. Być może z czasem te dwie sprawy się połączą jeśli śledztwo wykaże jakieś związki Wojciecha K. i innych z Krzysztofem Ł. Być może zatrzymanie dotyczyło zupełnie innej sprawy, prowadzonej przez inną jednostkę na terenie kraju. Natomiast postępowanie w związku z zatrzymaniem Wojciecha K.  wciąż jest prowadzone, nie jest zakończone merytorycznie – powiedział rzecznik prokuratury gorzowskiej, Roman Witkowski.

Jak blisko zatem „Kangur” był Wojciecha K., czy jest w kręgu zainteresowania wymiaru sprawiedliwości – wciąż czekamy.  Obie te postaci łączy znajomość z Jarosławem Pieczonką, który opowiadał nam o tym w artykule „Tajemnicze interesy gangstera”.

GJ

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*