Opowieść o czasach bezprawia

 

W „Reporterze”  regularnie polecamy książki uznanych polskich autorów kryminałów. Jednak nie wszyscy pisarze są w stanie przebić się ze swoją twórczością, zwłaszcza jeśli ich powieści wydawane są przez niewielkie, lokalne wydawnictwa. Tym twórcom i ich powieściom kryminalnym chcielibyśmy poświęcić w Reporterze nieco miejsca.

Zachęcamy autorów i wydawnictwa do nadsyłanie pozycji, których daremnie szukać w Empikach i innych dużych sieciach handlowych. Zależy nam na promowaniu autorów mniej znanych, choć często utalentowanych i sprawnie posługujących się kryminalną fabułą.

Dziś zachęcamy do lektury powieści Bogusława Janiczaka, mieszkańca Darłowa, kapitana portu w Darłowie i jednocześnie kapitana żeglugi wielkiej. Jest on laureatem wielu nagród i wyróżnień, wydał kilka powieści i zbiorów poezji. W tym roku ukazała się jego pierwsza powieść kryminalna „Na tropach Garbusa”.

Jest to historia, która dzieje się w czasach powojennych, gdy bezprawie mieszało się z prawem, a sprawiedliwość nie zawsze dosięgała przestępców. Z tych też przyczyn główny bohater, leśniczy Brok, na własną rękę szuka zabójców swojej ciężarnej żony i ojca. Jest nie tylko detektywem, który stara się rozwikłać zagadkę zbrodni, sięgającej lat wojennych, ale do pewnego stopnia mścicielem. To historia niczym z Dzikiego Zachodu, jednak znacznie bardziej mroczna od westernowych opowieści.

„Na tropach Garbusa”, to powieść, którą  czyta się jednym tchem, pełna zaskakujących zwrotów akcji, trzymająca czytelnika do końca w napięciu.

Powieść jest do nabycia na stronie krywaj.pl.

Leo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*