Skruszony gangster czuje się zagrożony

Andrzej  Halarewicz pseudonim Arbuz, to skruszony gangster ze Stargardu, który poszedł na współpracę z prokuraturą w zamian za uzyskanie statusu małego świadka koronnego.

Arbuz opowiedział śledczym o handlu narkotykami, bronią, stręczycielstwie a nawet zabójstwie. Po jego zeznaniach do aresztu trafiło wielu przestępców z grupy, która wówczas liczyła ok. 50 osób. Nie wszyscy jednak znaleźli się za kartami. Na wolności, bez ochrony, pozostał też Arbuz. Nie trzeba wyjaśniać, jakie to stwarza dla niego zagrożenie.

2

 Andrzej  Halarewicz twierdzi, że prokuratura oszukała go, wykorzystała jego zeznania, zostawiając go samego sobie.  Dziś do naszej redakcji Arbuz przysłał dramatycznego  maila:  „Złożyłem wyczerpujące zeznania na temat własnych przestępstw i grupy do której należałem. Zrobiłem to bo miałem układ, że dostanę artykuł 60, czyli małego świadka koronnego. Godząc się na to pozbawiłem sie prawa obrony, bo zeznając pod artykuł 60 nie można kłamać, a jako normalny oskarżony mogę. Prokuratorka mnie oszukała. Moja rodzina była zaatakowana 3 razy, raz podpalono mi mieszkanie z żona w 9 miesiącu ciąży. Z powodu moich zeznań wzywają mnie teraz jako świadka do różnych spraw, a artykułu 60 dla mnie, jak nie było tak nie ma. Zostałem oszukany i mój adwokat złoży w tej sprawie skargę. Zeznawałem przeciw handlarza bronią powiązanym z Rosjanami, więc mam się czego obawiać. To przestroga dla innych, aby nie ufali śledczym, bo zostaną oszukani tak jak ja. Dzisiaj przyjechała po mnie policja żeby mnie dowieźć mnie do sadu na sprawę innych ludzi, którym postawiono zarzuty na podstawie moich zeznań, ale nie pojechałem. Okazałem zaświadczenie lekarskie. Nie mam zamiaru współpracować z prokuraturą skoro ona kłamie”. – deklaruje.

Arbuz w pewnym sensie jest medialnym przestępcą. Ostatnio zaistniał na kartach książek Piotra Pytlakowskiego i Sylwestra Latkowskiego oraz Jarosław Sokołowskiego Masy. Teraz nie do końca identyfikuje się z tym co powiedział autorom pierwszej z nich. Także naszą redakcję wkręcił  w nie do końca jasną sytuację.

Arbuz znany jest też  tego ze lubił nagrywać swoich rozmówców, jak twierdzi dla bezpieczeństwa. Dziś my nagraliśmy rozmowę z tym skruszonym gangsterem.

10 komentarzy do Skruszony gangster czuje się zagrożony

  1. A Pozniej sie dziwia ze ludzie niczego nie zglaszaja do nich, bo albo umarzaja i zostaja ofiarami zemnsty , albo ludzie wola sami sprawe zalatwic! Brawo Andrzej Halarewicz!

  2. Prokuratura może zła, ale bandzior to bandzior. Ludzie mogą zgłaszać i liczyć na pomoc. Bandzior powinien powiedzieć wszystko co wie, dostać surową karę i dziękować, że będzie miał wszystko w zakładzie karnym zapewnione za nasze pieniądze, a nie dostanie rachunku np. 250 albo 500 zł za dobę.

    • To w takim razie taki bandzior pier… takie cos, i pojdzie sobie siedziec nie dzielac sie wiedza na zaden temat. Bo i tak pojdzie do wiezienia i bedzie mial spanie, kapanie i jedzenie i twoje stekanie nic nie da. A policja i prokuratura niech wydaje milionmy albo setki tysiecy na dochodzenia i czynnosci zamiast dac jednemu lagodna kare a pieniadze zachowac np na program 500 + ….bandzior powinien powiedziec wszytko co wie, ahaha duren!

  3. To w takim razie taki bandzior pier… takie cos, i pojdzie sobie siedziec nie dzielac sie wiedza na zaden temat. Bo i tak pojdzie do wiezienia i bedzie mial spanie, kapanie i jedzenie i twoje stekanie nic nie da. A policja i prokuratura niech wydaje milionmy albo setki tysiecy na dochodzenia i czynnosci zamiast dac jednemu lagodna kare a pieniadze zachowac np na program 500 + ….bandzior powinien powiedziec wszytko co wie, ahaha duren!

  4. buhahaha… masz dzieci? Chcial bys zeby twoja coreczka albo synek zostal cpunem? Albo prostytutka? Kozakowanie jest modne dopuki taki zjeb jeden z drugim jak ty na wlasnej skorze albo rodzinie doswiadczy jakies krzywdy. ….Frajerki jestyescie internetowe, nic wiecej i juz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*