Oszust z OLX poszukiwany

W Internecie grasuje oszust. W portalu ogłoszeniowym OLX wystawia oferty sprzedaży telefonu Samsung, przyjmuje pieniądze na konto od kupujących, a później ślad po nim znika. Sprawę bada policja, ale jeden z poszkodowanych zastawił zasadzkę na złodzieja. Mamy jego głos, a dla osoby która rozpozna i poprawnie wskaże sprawcę przewidziano nagrodę finansową.

2 1

Mechanizm działania oszusta jest bardzo prosty. Wystawia na sprzedaż smartfon. W ogłoszeniu podaje, że nie wysyła przedmiotu za pobraniem, gdyż jak twierdzi „wcześniej się sparzył”. Rzekomo nadał towar, ktoś go nie odebrał, a on był stratny na przesyłce. W opisie przedmiotu podaje on też swoją komórkę. Z potencjalnym klientem rozmawia bardzo grzecznie, sugeruje odbiór osobisty. I tu jest haczyk – jako lokalizację podaje zawsze małą, kilkunastoosobową wieś gdzieś na odludziu. Wielokrotnie w warmińsko-mazurskim.

Raz podał Szarejki, swoje dane i numer konta. Przedstawił się jako Kuba Cichy. Wpłatę otrzymał – równe 899 zł. Po tym jego telefon zamilkł, włączała się tylko poczta głosowa. Postanowiliśmy sprawdzić czy w Szarejkach w gminie Kowale mieszka ktoś o takim nazwisku. Tamtejsza Pani sołtys nie zna nikogo takiego. Innym razem przedstawiał się jako Michał, później jako Karol.

Poszkodowani zastawili na niego pułapkę. Zadzwonili jako inni kupujący i nagrali jego głos. Teraz przewidziana jest nagroda dla osoby, która poprawnie rozpozna głos wskaże zwykłego i podstępnego oszusta.

Tel. do kontaktu 663 200 188. Jednocześnie innych pokrzywdzonych prosimy również o kontakt pod tym numerem telefonu. Miejsce oszustów jest w więzieniu.
AG

19 komentarzy do Oszust z OLX poszukiwany

 1. Oszustka Justyna B. Jastrzębie-Zdrój,nie wysyla towaru,przy czym jeszcze bezczelnie kłamie,ze wyslala,tylko nie ma potwierdzenia z poczty.OSZUSTKA I ZLODZIEJKA.

 2. czy czasami ten ktoś teraz nie wpycha telefonów, w tym samsung odsyłając do kupna na stronie SALOTEL.COM….zostałam tak naciągnieta. Zrobiłam przelew na stronoe sklepu. Kobieta z olx kazała mi się tam przenieść klamiąc , że wszystko będzie legalnie. Po dokonaniu przelewu usunęła konto z olx. Teraz widziałam tą osobę, z tymi samymi telefonami na olx jako Tomasz z Wrocławia. Poprzednio była Moniką. Konto też juz usunięte. Mechanizm dzialania ten sam, prosi o maila i tam przygotowuje oferte w swoim sklepie i wysyła link na mail. Jeśli ktoś padł ofiarą tej osoby proszę o kontakt tu

 3. SALO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  Numer KRS 0000358786
  Data uprawomocnienia wykreślenia z KRS 2017-11-10

  Życzę wszystkim, by poświęcali tyle czasu na wydawanie pieniędzy, co poświęcają na ich zarabianie.
  Każda okazja powinna wyostrzać zmysły, a nie je otępiać.

  Uważam, że osoby za tym przekrętem to byłe władze tej firmy, bo inaczej nie mogliby przygotowywać oferty (na 15 minut) w swoim sklepie.

  To jest trop dla policji. Poszkodowani — do roboty!

 4. Tak samo miałem zgłosiłem sprawę na policji oraz do banku na ktore wpłaciłem kase. Ale trzeba się pogodzić ze stratą . Bank odpowiedzial nie bede cytował . Salotel.com to oszustwo.Dziala na stronach Sprzedajemy i Olx

 5. TEZ ZOSTALAM OSZUKANA. ZAKUP TEL IPHONE 6S PO PRZEDPLACIE NA KONTO 700ZL NIE DOSTALAM POTWIERDZENIA NADANIA PRZESYLKI NO I OCZYWISCIE TELEFONU. OSOBA USUNELA KONTO NA OLX ORAZ POD JEJ NR TEL 511922230 KTORY BYL WCZESNIEJ AKTYWNY TERAZ WLACZA SIE POCZTA. OSOBA PODALA DANE: MAJA STRZELEC 14-100 DRWECA, UL.OSTRODZKA 13. NR JEJ KONTA: 10114020040000360276437182. SPRAWE ZGLOSILAM NA POLICJE I OSOBISCIE UDALAM SIE DO ADWOKATA. RESZTA W REKACH PROKURATORA!

 6. Również nadziałem się na rvotel :/ jeżeli ktoś coś wie to niech pisze na maila konieczko_2b@wp.pl nie podałem sprawy na policję nie wiem czy jak na razie ma to jakiś sens skoro zmieniają tylko początekdomeny i działają dalej. Pozdrawiam!

 7. W dniu 09.01.2018r. na portalu ogłoszeniowym OLX.PL, znalazłem ogłoszenie interesującego mnie telefonu Samsung Galaxy S 7 gold nowy, ID ogłoszenia: 402535087, wystawione na kwotę 1259zł przez Mariusz Leśniewski. Z opisu wynikało, że ww. telefon jest nowy, na gwarancji i posiada fakturę vat.
  Jako swój telefon podał mi nr 519772259. Znalazłem też numer, którym się posługiwał w innych ogłoszeniach 797667130. Po przelaniu pieniędzy ani telefonu ani kasy. Zakończył swoje ogłoszenia na olx.pl i zniknął. Nr konta bankowego oszusta to: 21 2490 0005 0000 4000 6440 7954. Adres podany: ul. Szamotulczyka 9 lub braci Czeskich 19.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*