SPRAWA IWONY WIECZOREK: Śledztwo w ślepym zaułku

Poszukiwania Iwony Wieczorek w lipcu 2016 roku/ fot Janusz Szostak

Mija 7 lat od zniknięcia Iwony Wieczorek, a nadal nie udało się wyjaśnić tej tajemniczej sprawy. Od dwóch lat, wspólnie z  fundacją Na Tropie, staramy się rozwiązać zagadkę zaginięcia nastolatki z Gdańska. W tym czasie udało nam się dotrzeć do wielu istotnych informacji, które rok temu przekazaliśmy policji. Co śledczy zrobili z tą wiedzą, przekonaliśmy się dopiero kilka tygodni temu podczas lektury dwóch ostatnich tomów (33 i 34) akt tej sprawy. Zawierają one głównie dokumenty związane ze sprawdzaniem informacji przekazanych przez nas policji.

 Iwona Wieczorek,  19-letnia wówczas blondynka, zaginęła  w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku po wyjściu z sopockiej dyskoteki Dream Club. Pomimo że jest to jedno z najbardziej głośnych zaginięć, to do tej pory nie udało się odpowiedzieć na pytanie, co się z nią stało?

Niestety, czytając kolejne tomy akt tej sprawy nie sposób uwolnić się od przekonania, że  policja popełniła i popełnia nadal sporo błędów. A może nawet są to celowe zaniechania? Zbyt wiele w tej historii jest cokolwiek dziwnych powiązań i urwanych tropów, które aż się proszą, aby je kontynuować. Jednak wielokrotnie z niejasnych przyczyn zostają przerwane.

Na tropie Iwony

6 lipca 2016 roku złożyłem w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zeznania na temat naszego śledztwa dziennikarskiego oraz działań fundacji Na Tropie, związanych z poszukiwaniem Iwony Wieczorek. Wskazałem ewentualne miejsce ukrycia zwłok, oraz osoby, które mogą mieć wiedzę o tej sprawie.

15 lipca 2016 roku Prokuratur Okręgowa w Gdańsku wydała postanowienie o przeszukaniu wskazanych przeze mnie ogródków działkowych: „celem zweryfikowania informacji dotyczących ewentualnego ukrycia zwłok Iwony Wieczorek”.

Według zebranych przez mnie oraz fundację na Tropie informacji, Iwona Wieczorek została przewieziona samochodem na ogródki działkowe w rejonie ulicy Hallera w Gdańsku. Tam została zamordowana, a jej ciało ukryte. Wskazałem policji 5 konkretnych działek, które mogą mieć związek z tą sprawą, w tym jedną, na której może być ukryte ciało nastolatki.  

19 lipca 2016 roku, między 9.00 a 16.00, zaplanowano przeszukanie tego terenu. Jak wyczytałem w aktach, miało w nim brać udział: 50 policjantów z wydziału prewencji, 2 psy przeszkolone do wyszukiwania zwłok ludzkich, 4 funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP Gdańsk, 2 funkcjonariuszy Wydziału KWP Gdańsk KWP Gdańsk, a także strażacy. Plan działania był bardzo rozległy i obejmował m.in. sprawdzenie około 100 studzienek kanalizacyjnych i deszczowych.

Głównym celem śledczych była jednak jedna z działek, którą wskazałem w czasie składania zeznań. I na niej koncentrowały się działania poszukiwawcze prowadzone 22 lipca 2016 roku (…)
Janusz Szostak

Jak wyglądało przeszukanie i co znaleziono o tym piszemy obszernie w najnowszym wydaniu Reportera, który jest już w sprzedaży. Można go kupić także online  TU http://e-reporter.pl/produkt/reporter-78-2017/

2 komentarzy do SPRAWA IWONY WIECZOREK: Śledztwo w ślepym zaułku

  1. To i tu dodam – A mnie zaś wielce zastanawia dlaczego analitycy prokuratorscy wnikliwie badający tą Iwony sprawę nie brali pod uwagę chamskich zachowań na licznych portalach i forach internetowych, gdzie wstawieni, najprawdopodobniej opłacani „desantowcy” – spece od hejtu z zaginięcia dziewczyny robili /i nadal robią / sobie zabawę, szyderę i jawne kpiny ? Co wedle mnie nie bez znaczenia i nie bez wpływu na rozwikłanie tej zagadki !!!
    A i też, że Wy dziennikarze śledczy REPORTERA jeszcze nie podnieśliście tej kwestii, sami wielokrotnie doświadczając z ich strony poniżej pasa ataków? (…) A może jednak warto – nieprawda-iż??? 😮

  2. A JA CHCIAŁBYM ZAPYTAĆ KIEDY KTOŚ ZAPYTA POLICJĘ CZY SPRAWDZA Policja co jakiś czas czy telefon jaki miała wtedy Iwona przy sobie zalogował się w sieci po zaginięciu Iwony do chwili obecnej ??? I jakie są dowody na to rzekome sprawdzanie telefonu czy zalogował się w sieci po jej zaginięciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*