ŚWIECIE: podłożył bombę pod samochód żony

SAMSUNG CAMERA PICTURES
Wspólne działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Świeciu doprowadziły do zatrzymania 42-letniego mieszkańca Grudziądza podejrzanego o usiłowanie zabójstwa żony. Mężczyzna podłożył pod samochód urządzenie z materiałami pirotechnicznymi. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy poniedziałkowego (12.06.2017) zdarzenia w miejscowości Warlubie. Około godziny 07:00 policjanci ze Świecia zostali powiadomieni o niepokojącej sytuacji przed szkołą. Z relacji zgłaszającej wynikało, że w samochodzie żony mężczyzny podłożony jest podejrzany ładunek. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Do sprawdzenia pojazdu zostali wezwani policyjni pirotechnicy.

Około południa funkcjonariusze zneutralizowali podejrzany ładunek. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dowody. Od początku w sprawę zostali zaangażowani policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Kryminalni wytypowali podejrzewanego. Tego samego dnia, po południu, na terenie Bydgoszczy, namierzyli i zatrzymali do sprawy 42-letniego mieszkańca Grudziądza. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Świeciu.

Prokuratura na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przesłuchała 42-latka i przedstawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa. Oskarżyciel wnioskował do sądu o tymczasowy areszt.

14 czerwca sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi od 12 lat do dożywotniego pozbawiania wolności.

KWP Bydgoszcz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*