Nastolatka zmarła po porodzie

Prokuratura Okręgowa w Krośnie wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią 18-letniej kobiety, która urodziła dziecko na oddziale położniczym szpitala w Brzozowie. Do tragedii doszło w minioną niedzielę. Kobieta zmarła o godz. 17.

Poród odbył się siłami natury, dziecko urodziło się zdrowe. Kilka godzin później stan kobiety nagle się pogorszył. Mimo reanimacji, młodej matki nie udało się uratować.

Jak informuje portal nowiny24.pl, Klaudia miała 18 lat, uczyła się w liceum ogólnokształcącym, w tym roku miała zdawać maturę. Do ostatniej chwili chodziła do szkoły. Bardzo cieszyła się, że zostanie mamą, i w ciąży czuła się dobrze. W sobotę poczuła bóle porodowe. Wówczas rodzice zawieźli ją do szpitala. Tam w niedzielę o godzinie 12.20 urodziła zdrową córeczkę. Poród przebiegał bez komplikacji. Jednak, gdy kilka godzin później na oddział przyjechała rodzina 18-latki, młoda kobieta była już nieprzytomna.
Prokuratura poinformowała, że w tej sprawie prowadzone jest śledztwo w związku z narażeniem pacjentki na utratę życia i nieumyślne spowodowanie śmierci. Dziś w zakładzie medycyny sądowej odbędzie się sekcja zwłok.

W sprawie przesłuchano już rodziców młodej kobiety, zabezpieczono również całą dokumentację medyczną zarówno ze szpitala jak i poradni, która opiekowała się ciężarną.

sec

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*