GDAŃSK: Znęcali się nad 2-letnim dzieckiem

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku przedstawiła 21-letniemu mężczyźnie zarzut znęcania się nad 2-letnim synem jego konkubiny.

Jak ustalono podejrzany w okresie od listopada 2016 r. do stycznia 2017 r. znęcał się nad pokrzywdzonym, m.in. bijąc go dłonią oraz pięścią po całym ciele, powodując liczne, podbiegnięcia krwawe o cechach różnoczasowego powstania.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Prokuratura skierowała do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który został uwzględniony.

Ponadto w sprawie zarzuty znęcania się na dzieckiem  przedstawiono również 19-letniej matce chłopca, która – jak ustalono – w okresie od czerwca 2016 r. do stycznia 2017 r. m.in. popychała i szarpała synka, jak również nie zapewniała mu należytej opieki 

Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Wobec podejrzanej prokurator zastosował –  jako środek zapobiegawczy – dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonego.  

Prokuratura powiadomiła o zdarzeniach objętych postępowaniem Sąd Rodzinny, który podjął decyzję o umieszczeniu pokrzywdzonego w rodzinie zastępczej. –  poinformowała Tatiana Paszkiewicz, Rzecznik Prasowy  Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. 

GPO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*