KRAKÓW: Podwójna wpadka złodzieja

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który kilka dni temu napadł na obcokrajowca kradnąc mu portfel i telefon komórkowy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty rozboju.

Do I Komisariatu Policji zgłosił się obywatel Niemiec, który oświadczył, że został napadnięty i okradziony przez nieznanego mu mężczyznę. W wyniku rozboju mężczyzna utracił portfel i telefon komórkowy.Na podstawie podanych danych mundurowi ustalili rysopis sprawcy. Z opisu poszkodowanego wynikało, że sprawca w chwili rozboju miał na sobie charakterystyczną czerwoną kurtkę. Z zebranych materiałów wynikało, że mężczyzna najprawdopodobniej mógł zrobić zakupy płacąc skradzioną kartą bankomatową. Rzeczywiście przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze próbowali ustalić personalia złodzieja – gdy nagle wychodząc z komisariatu jeden z kryminalnych zobaczył doprowadzanego przez innych policjantów mężczyznę, w charakterystycznej czerwonej kurtce, którego wygląd przypominał mężczyznę z opisu przekazanego przez obywatela Niemiec. Okazało się, że to znany 35-letni złodziej. Został on doprowadzony do komisariatu do innej sprawy, która prowadzona jest przeciwko niemu również w I Komisariacie Policji w Krakowie.

35-latek nie krył zaskoczenia – kiedy policjanci oświadczyli mu, że został zatrzymany do kolejnego przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do napadu i kradzieży. Okazało się, że miał przy sobie skradzioną w wyniku rozboju kartę bankomatową turysty. W wyniku sprawdzenia okazało się, że złodziej po kradzieży karty tego samego dnia dokonał 54 transakcje – kupując głównie papierosy i alkohol na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Zablokowanie karty uniemożliwiły mu dalsze korzystanie ze środków finansowych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju, za co grozi do 12 lat więzienia.

KWP Kraków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*