WĘGORZEWO: Poskromili pijaną kierująca autem

 Na węgorzewską komendę zgłosił się mieszkaniec powiatu gołdapskiego i poinformował, że w miejscowości Ogonki jeden z kierowców zatrzymał kobietę, która prowadziła pojazd będąc prawdopodobnie pod działaniem alkoholu.

Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi. Policjanci, którzy interweniowali ustalili, że mieszkaniec powiatu giżyckiego jechał przez dłuższy czas za toyotą, a kiedy pojazd skręcając zmienił pas jezdni i uderzył w ogrodzenie, uniemożliwił toyocie dalsza jazdę. Podczas rozmowy od 44-latki czuć było zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie uprawnienie do kierowania.

Dzięki postawie mieszkańca Gołdapi i Giżycka być może nie doszło do tragedii. Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*